جهان رایان ، تخصصی ترین مرکز تعمیرات کنسول های بازی شامل PS و XBOX

کلینیک تخصصی جهان رایان با بیش از ۲۰ سال سابقه و تجربه و در اختیار داشتن تیمی متخصص و زبده در امور تعمیرات کنسول های بازی مانند کنسول های پلی استیشن و کنسول بازی ایکس باکس ، یکی از بهترین کلینیک ها برای تعمیر کنسول های بازی شماست.

کلینیک تخصصی جهان رایان با داشتن بروز ترین تجهیزات عیب یابی و تعمیرات برد های الکترونیکی میتواند در اکثر مواقع مشکلات بسیار حاد دستگاه شما را رفع نماید.

  • تعمیرات پلی استیشن شامل کنسول و لوازم جانبی مدل های PSP, PS2, PS3, PS4, PS5 میشود. 
  • تعمیر ایکس باکس شامل کنسول و لوازم جانبی مدل های XBOX 360 , XBOX one, XBOX series x|s میشود.
    ​​​​​​​

در صورتی که کنسول بازی شما دچار خطا و ایرادی شده است که خود قادر به رفع آن نمی باشید ، کافیست با ما تماس گرفته تا کارشناسان ما پس از بررسی های لازم، راهنمای های مورد نیاز جهت تعمیر دستگاهتان را به شما بدهند.​​​​​​​

​کلینیک تخصصی کنسول های بازی و لوازم جانبی

فرآیند تعمیر کنسول های بازی در جهان رایان


مشاوره و دریافت دستگاه
در صورت خرابی دستگاه، مشتری با مرکز تماس گرفته و مشکل دستگاه را اعلام می نماید. کارشناسان مشاوره های لازم را در مورد اقدامات اولیه انجام می دهند و در صورت تمایل، مشتری دستگاه را به مرکز تعمیرات منتقل می نما​​​​​​​ید.

 بررسی و عیب یابی رایگان
پس از تحویل دستگاه آسیب دیده تعمیرکاران با استفاده از تجهیزات پیشرفته و هوشمند به بررسی و عیب یابی دستگاه می پردازند و خرابی را به مشتری اعلام کرده و در صورت رضایت به مرحله تعمیر می رود​​​​​​​.
​​​​​​​

 تعمیر دستگاه
در کلینیک تخصصی جهان رایان دستگاه آسیب دیده توسط تکنسین های تعمیر با استفاده از تجهیزات به روز تعمیر می شود و در صورتی که نیاز به تعویض قطعه باشد از قطعه اورجینال استفاده می شود.
​​​​​​​
 تحویل دستگاه
پس از تعمیر، دستگاه با ضمانت ۴۵ روزه به مشتری تحویل داده می شود. لازم به ذکر است اغلب قطعات استفاده شده دارای گارانتی و ضمانت می باشد.​​​​​​​

چگونه کنسول بازی خود را برای تعمیر بیاوریم؟​​​​​​​

مراجعه حضوری
​​​​​​​

عزیزانی که میخواهند به صورت حضوری کنسول بازی خود را به دفتر تعمیرات تحویل بدهند می توانند در کلیه روزهای هفته به جز تعطیلات رسمی، از ساعت ۹ الی ۲۰ به واحد تعمیرات جهان رایان مراجعه و دستگاه را ​​​​​​​تحویل بدهند.​​​​​​​

ارسال پستی

اگر ساکن شهر کرج نیستید و می خواهید دستگاه خود را برای تعمیر به واحد تعمیرات جهان رایان بفرستید می توانید از طریق پست اقدام کنید. کارشناسان ما به محض دریافت دستگاه، توضیحات لازم را در اختیار شما قرار می دهند.

​کلینیک تخصصی کنسول های بازی و لوازم جانبی

تعمیرات کنسول بازی
کنسول های بازی، دستگاه های محبوبی هستند که افراد در رده های سنی مختلف از آنها استفاده می کنند. پلی استیشن و ایکس باکس به عنوان دو رقیب اصلی این عرصه، در کنار کنسول های دیگری همچون کنسول بازی نینتندو wii …، هریک قابلیت های مختلفی را به کاربران ارائه می دهند. کنسول های بازی هم مثل هر دستگاه الکتریکی دیگری، ممکن است دچار مشکلاتی شده و به درستی کار نکنند.
بخش های نرم افزاری و سخت افزاری کنسول ها بعضا دچار نقص شده و روندی کاری دستگاه را مختل می کنند. در این شرایط، نیاز به تعمیر کنسول بازی توسط تکنسین هایی است که کاملا با اجزاء مختلف این دستگاه و نحوه ترمیم آنها آشنا هستند. ممکن است یکی از قطعات آسیب دیده باشد و یا برنامه ها و بخش های نرم افزاری ایرادی داشته باشند. ادامه مطلب پیش رو، به بررسی نکاتی در خصوص تعمیرات کنسول بازی و جزئیات ترمیم مدل های مختلف این دستگاه اختصاص دارد.​​​​​​​
نحوه تعمیرات کنسول بازی
برای تعمیر کنسول بازی، اول باید دستگاه را عیب یابی کرد. عیب یابی با توجه به علائم و مشکلات موجود انجام می شود. در واقع تعمیرکار با توجه به ایرادهای موجود، بخش های مختلف کنسول را بررسی می کند تا قطعه یا قطعات آسیب دیده را شناسایی کند. به عنوان مثال اگر دستگاه ارورهای تکراری را به صورت مداوم نشان دهد، با توجه به کد صادر شده و مفهوم آن، می توان اقدامات ترمیمی لازم را انجام داد.
پس از پایان عیب یابی، تعمیرات کنسول بازی با توجه به شدت و نوع آسیب دیدگی آغاز می شود. تلاش تیم تعمیر کنسول بازی بر این است که قطعات تعمیر شده و از تعویض آنها جلوگیری شود. اما گاهی شدت خرابی بالاست و امکان ترمیم قطعات وجود ندارد. در این صورت، همکاران ما قطعه معیوب را با نمونه اورجینال تعویض می کنند تا کاربر مجددا بتواند از کنسول استفاده کند.


خدمات تعمیر کنسول بازی
خدمات رسانی در بخش تعمیرات کنسول بازی منحصر و محدود نیست و شامل همه موارد تعمیراتی این دستگاه و سایر دستگاه های مرتبط می شود.

تعمیرات ایکس باکس
یکی از خدمات نمایندگی تعمیرات کنسول بازی ، تعمیر ایکس باکس است. همانطور که می دانید، Xbox عنوانی است که مایکروسافت برای کنسول های بازیش انتخاب کرده است. این محصول در مدل های مختلف X، One و … تولید و عرضه شده و طرفداران خاص خود را دارد. ایکس باکس اصلی ترین رقیب پلی استیشن محسوب می شود و افراد زیادی، قابلیت های این کنسول را به تمام جذابیت های سایر کنسول ها ترجیح می دهند.
داغ شدن بدنه، سه چراغه شدن دستگاه، خرابی درایور، کار نکردن، اجرا نشدن بازیها، خوانده نشدن دیسک، روشن نشدن، خاموش شدن ناگهانی، کار نکردن دسته ها و مشکلاتی از این دست، در روند تعمیرات ایکس باکس بررسی شده و برطرف می گردند. چنانچه نیاز به تعویض هریک از قطعات کنسول باشد، تیم تعمیرات کنسول بازی تنها از نمونه اورجینال استفاده می کنند. به این ترتیب، می توانید مطمئن باشید که کنسول بازی شما بهترین عملکرد را پس از تعمیرات خواهد داشت. با ترفندهای کنسول PS4 آشنا شوید.

​​​​​​​
تعمیرات پلی استیشن
به جرات می توان پلی استیشن را محبوب ترین کنسول بازی به شمار آورد. عواملی مثل کار کردن زیاد، مشکلات برق، ضربه خوردن دستگاه، عوامل نرم افزاری و …، عملکرد پلی استیشن را مختل کرده و آن را نیازمند بررسی و ترمیم تخصصی می نمایند. روشن شدن چراغ آبی، روشن شدن چراغ چشمک زن قرمز، داغ شدن دستگاه، از کار افتادن و خرابی پورت HDMI، خرابی دیسک، کمبود حافظه، اجرا نشدن بازی ها، صدور ارورهای مختلف و خاموش شدن دستگاه، تنها بخشی از ایرادها و مشکلاتی هستند که ممکن است در کنسول بازی سونی مشاهده شوند.
اگر هریک از این مشکلات را در کنسول خود دیدید، کافی است با واحد تعمیرات پلی استیشن در نمایندگی تعمیرات کنسول بازی تماس بگیرید. همکاران ما تجربه و تخصص کافی برای رفع این مشکلات را دارند و با استفاده از ابزار مناسب و البته با کیفیت، کنسول شما را به نحو احسن تعمیر می کنند.


تعمیر دسته کنسول های بازی
تعمیرات کنسول بازی، منحصر به یک نوع کنسول خاص نیست. ایکس باکس، پلی استیشن و بسیاری کنسول های بازی، دسته هایی دارند که کاربر با آنها بخش های مختلف بازی ها را اجرا می کند. دسته های کنسول جزء مهم ترین بخش های آن به شمار می روند و خرابی آنها روند کار دستگاه را به شدت مختل خواهد کرد.

                                                            رفع مشکلات کنسول بازی

تعمیر مشکل خوانده نشدن دیسک در کنسول بازی
خوانده نشدن دیسک در کنسول های بازی مشکل رایجی است که با ارورهای مختلفی چون CE-34878-0 نمایان می شود. جهت برطرف سازی این مشکل بهتر است چرخه ی انرژی سیستم را ریستارت کنید. این کار را با خاموش کردن دستگاه و جداسازی تمامی کابل های متصل به آن آغاز کنید. سپس کلید پاور را 30 ثانیه نگه داشته و رها کنید.
به عنوان مرحله ی آخر نیز پس از گذشت 2 الی 3 دقیقه از فشردن پاور، کنسول بازی را روشن کنید. از حالت safe mode دستگاه هم می توان استفاده کرد و بخش اطلاعاتی کنسول بازی را مرتب نمود. اما اگر براساس این راهکارهای ساده همچنان دستگاه قدرتی در شناسایی سی دی های مختلف ندارد؛ به نمایندگی تعمیرات کنسول بازی مراجعه کنید تا وضعیت کلی دستگاه بررسی شود.


رفع مشکل خاموش شدن ناگهانی کنسول بازی
خاموشی ناگهانی هر دستگاه می تواند کلافه کننده و دردسرساز باشد. خاموش شدن ناگهانی کنسول های بازی در حین اجرای بازی یک اختلال متداول است که می تواند برای انواع و اقسام کنسول های موجود در بازار رخ دهد. در چنین شرایطی ممکن است حتی پس از فشردن دوباره ی دکمه ی پاور نیز دستگاه هیچ عکس العملی نشان ندهد.
احتمال دارد مشکل خاموش شدن ناگهانی کنسول بازی ریشه در خرابی بخش تهویه ی دستگاه داشته باشد. پیشنهاد می کنیم وضعیت کابل HDMI متصل به سیستم و هارد دستگاه را هم بررسی کنید. اگر کابل HDMI مورد استفاده و هارد متصل به کنسول در سلامت کامل به سر می برند؛ با نمایندگی تعمیرات کنسول بازی تماس بگیرید تا ساختار درونی سیستم تعمیر شود.


پرش تصویر بازی در کنسول
پرش تصویر بازی در کنسول ها معمولا با سیاه شدن نمایشگر تلویزیون همراه می شود. این معضل حتی با خاموش و روشن کردن تلویزیون و کنسول نیز همچنان ادامه پیدا می کند. جهت رفع پرش تصویر بازی تنها می توان پورت متصل به کابل HDMI را تعویض کرد. در صورتی که همچنان تصویر با پرش و لرزش رو به رو می باشد، می بایست وضعیت مدارهای داخلی کنسول بازی به صورت تخصصی تعمیر گردد. کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات کنسول بازی در کنار شما هستند تا طی مدت زمان کوتاهی از اختلالات مرتبط با پرش تصویر بازی رهایی بیابید.

چرا کنسول بازی صدا ندارد؟
یکی از مشکلاتی که کاربران ایکس باکس و پلی استیشن بعضا تجربه می کنند، صدا نداشتن دستگاه است. قطع شدن صدای کنسول های بازی دلایل مختلفی دارد. خرابی یا قطع شدن کابل HDMI یکی از این دلایل است. می توانید یک کابل دیگر را وصل کنید و به این ترتیب مطمئن شوید که کابل اچ دی ام آی مورد استفاده شما سالم است یا خیر. خرابی پورت HDMI هم می تواند مانع از وصل شدن صدا در کنسول های بازی شود.
گاهی هم ممکن است مشکل نرم افزاری باشد و برنامه های تنظیمات صدا مشکل داشته باشند. بنابراین بد نیست برای شناسایی دلایل صدا نداشتن پلی استیشن و ایکس باکس خود، تنظیمات صدا را هم بررسی کنید. خرابی قطعات مرتبط با صدا هم مورد دیگری است که توسط تیم تعمیرات کنسول بازی بررسی شده و برطرف می گردد.​​​​​​​

قطعات یدکی کنسول و لوازم جانبی

سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش